ادامه دادن شماره زندگی جواهر تصویر

ادامه دادن: شماره زندگی جواهر تصویر بازار سبک زندگی مد و لباس راهنمای خرید و نگهداری

گت بلاگز اخبار بین الملل اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد / گولن

روحانی ترکیه‌ای ساکن آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت، اردوغان دیوانه رویای رهبری دنیا اسلام شده است است. 

اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد / گولن

گولن: اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد

عبارات مهم : اسلام

روحانی ترکیه ای ساکن آمریکا با انتقاد از سیاست های مدیر جمهوری ترکیه اظهار داشت، اردوغان دیوانه رویای رهبری دنیا اسلام شده است هست.

به گزارش ایسنا، فتح الله گولن، روحانی مخالف دولت ترکیه که در تبعید خودخواسته در آمریکا به سر می برد، در گفت وگو با روزنامه الاهرام چاپ مصر اظهار داشت: این مساله از کسی مخفی نیست که اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را در سر دارد. دخالت های آشکار او در امور کشورهای همسایه ترکیه و سایر کشورها جهت همه آشکار شده است است و فکر می کنم هیچ کشوری از اینگونه دخالت ها خرسند نیست.

اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد / گولن

گولن راجع به ائتلاف دو کشور قطر و ترکیه نیز گفت: فکر می کنم اساس تشکیل این ائتلاف بر منافع سیاسی رهبران دو کشور و نه منافع ملت های آنهاست.

وی افزود: اکنون صحبت راجع به برقراری ثبات در روابط بین المللی ترکیه سخت هست. این کشور دائما موضع گیری های خود را با کشورهای دوست عوض کردن می دهد.

روحانی ترکیه‌ای ساکن آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت، اردوغان دیوانه رویای رهبری دنیا اسلام شده است است. 

گولن ادامه داد: فکر نمی کنم تا به امروز ترکیه تحت رهبری اردوغان هیچگونه اقدامی که به نفع منطقه و مسلمانان آن باشد انجام داده باشد.

این مخالف ترکیه ای تاکید کرد: دولت فعلی ترکیه با سوءاستفاده از احساسات مذهبی و پرسشها مهم مردم از اخوان المسلمین به عنوان ابزاری جهت گسترش نفوذ خود در سراسر دنیا اسلام استفاده می کند.

گولن افزود: در سال های اخیر این سخنان شورانگیز و مبارزه طلبانه ای راجع به فلسطین به خاص غزه از اردوغان شنیدیم. آیا این سخنان در واقعیت اجرا شدند و نتیجه آنها چه شد؟

اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد / گولن

او در پاسخ به سوالی راجع به ارزیابی اش از دعوت اردوغان از اقلیت های ترک ساکن آلمان جهت عدم رای دهی به نفع حزب مرکل پاسخ داد: فکر می کنم این دعوت کاری “نامناسب و ناشایست” است و اینگونه اختلافات می تواند منجر به آسیبی بزرگ در روابط دو کشور به خاص منافع ترکیه شود.

او راجع به موضع گیری پلیس ترکیه در قبال خبرنگاران و روزنامه نگارن گفت: مطبوعات ترکیه در هیچ مرحله ای از تاریخ این کشور همانند دوره ریاست اردوغان و این روزها تحت کنترل شدید نبوده اند و برکناری ها و بازداشت هایی که در پی کودتای نافرجام ژوئیه گذشته شروع شد نشان می دهد که این کارها از پیش برنامه ریزی شده است بوده و هیچ ارتباطی با کودتا نداشته اند.

روحانی ترکیه‌ای ساکن آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت، اردوغان دیوانه رویای رهبری دنیا اسلام شده است است. 

گولن افزود: اردوغان در مدیریت کشور به قدرت ائتلافی پراگماتیسم و رویکرد ماکیاولی و نیز به رسانه تک صدایی تکیه کرده و از قدرت جهت سرکوب مخالفان استفاده می کند.

وی راجع به ارتباط خودش با دولت تازه آمریکا نیز گفت: “آمریکا کشوری دارای اصول حقوقی ثابت هست، با عوض کردن دولت ها در این کشور بعضی پرسشها عوض کردن می کنند ولی ثبات حقوقی در آمریکا یکی از شاخصه های این کشور هست. تا بدهید لحظه تماسی از سوی دولت سابق و دولت فعلی آمریکا دریافت نکرده ام ولی آمریکا تا به امروز امید کسانی که به دنبال دموکراسی، آزادی و سیستم حقوقی هستند، ناکام نگذاشته و امیدوارم که این شرایط در آینده نیز ادامه یابد و باید بگویم که تا به این لحظه من هیچگونه نشانه منفی راجع به شرایطم دریافت نکرده ام.”

اردوغان رویای رهبری دنیا اسلام را دارد / گولن

گولن در پاسخ به سوالی راجع به احتمال تحویلش به ترکیه گفت: به جزء اظهاراتی که مسئولان آمریکایی جهت افکار عمومی این کشور داشته اند هیچ اطلاعی در این خصوص ندارم، من از سال ۲۰۰۸ اقامت دائم آمریکا را دارم.

گولن به طرح “خدمت” که رهبری آن را برعهده دارد اشاره کرد و گفت: این طرح راجع به نجات جوانان ترکیه از سه خطر فقر، نادانی و درگیری از طریق آموزش و تربیت درست با نشانه ایجاد خوابیدن جهت برقراری صلح و هم زیستی مسالمت آمیز میان تمامی گروه ها در کشور است و اینکه زبان یکسان میان همه ما زبان گفت وگویی سازنده و مثبت باشد نه اینکه تنها صدای اسلحه و یا خشونت و تروریسم در کشور شنیده شود.

واژه های کلیدی: اسلام | ترکیه | آمریکا | اردوغان | آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz