ادامه دادن شماره زندگی جواهر تصویر

ادامه دادن: شماره زندگی جواهر تصویر بازار سبک زندگی مد و لباس راهنمای خرید و نگهداری

گت بلاگز مقالات سینمایی خبر خوش بهمن فرمان آرا جهت عباس کیارستمی…

 بهمن فرمان‌آرا در آستانه نخستین سالمرگ عباس کیارستمی نامه‌ای خطاب به کارگردان «طعم گیلاس» در روزنامه شرق منتشر کرد.

خبر خوش بهمن فرمان آرا جهت عباس کیارستمی...

بهمن فرمان‌آرا در آستانه نخستین سالمرگ عباس کیارستمی نامه‌ای خطاب به کارگردان «طعم گیلاس» در روزنامه شرق منتشر کرد.

نامه بهمن فرمان آرا به عباس کیارستمی

بهمن فرمان‌آرا در این یادداشت با عنوان «تلفن بی‌جواب» نوشته است:

عبارات مهم : عباس کیارستمی – روزنامه
«عباس‌جان

هرچه به روز هجرتت نزدیک‌تر می‌شویم دلم ناآرام‌تر می‌شود و وسوسه می‌شوم که شماره منزلت را دوباره بگیرم به امید اینکه شاید تلفن‌ات را جواب بدهی. راستی با شماره تلفن آنهایی که سفر کرده‌اند چه باید کرد؟ ٢٢٢٠٤٨٤٢ شماره منزل‌ات را نمی‌توانم دور بیندازم چراکه هنوز سفرت را علی‌رغم تمام شواهد نمی‌توانم باور کنم و امید دارم که روزی به این شماره جواب بدهی و بتوانیم مثل روزگاران گذشته با هم گپی بزنیم و قراری بگذاریم. یک بار به من گفتی که شماره تلفن مرا هرگز فراموش نمی‌کنی چون سه شماره آخر آن ٤٢٠ است و تو را هم یاد فیلم راج کاپور آقای ٤٢٠ می‌اندازد. چقدر خاطرات مشترکی با هم داشتیم و چقدر راحت می‌توانستیم با هم حرف بزنیم. عباس‌جان اخیرا کتاب گفت‌وگوی تو و آیدین آغداشلو به نام «خانه‌ای با شیروانی قرمز» انتشار یافته و چه کتاب مفرحی چون دو ستاره بزرگ هنر مملکت ما با هم مثل دو دوست قدیمی (که بودید) حرف می‌زنید.

آن شبی که جهت اولین‌بار سر مزار دوست مشترکمان رفتیم و تو و آیدین بعد از آن به منزل من آمدید. گفتی که در دبیرستان روی نیمکتی می‌نشستی که آیدین روی نیمکت جلوتر می‌نشسته. گفتی او هر لحظه نقاشی می‌کرد و یک بار که متوجه شده است بود تو جهت دیدن نقاشی‌اش سرک می‌کشی دیگر نگذاشته بود که نقاشی‌اش را ببینی و من گفتم عباس می‌خواستی روی شانه‌اش بزنی و بگویی من عباس کیارستمی فیلم‌ساز بزرگ خواهم شد.

فقط چند روزی از سفرت گذشته بود که یکباره تلفن‌ام زنگ زد و شماره تو بود. قلبم جهت یک لحظه ایستاد. بالاخره با وحشت تلفن را جواب دادم و صدای احمد آمد که قبل از هر حرفی بابت استفاده از این شماره عذرخواهی کرد چون می‌دانست که دیدن این شماره چقدر دگرگونم خواهد کرد.

عباس‌جان این روزها در کشور عزیزمان ایران و سراسر دنیا متمدن حضورت آن‌قدر گسترده و باشکوه است که خیلی سخت است که باور کنم تو دیگر نیستی.

عباس‌جان بالاخره علت سفرت را گردن یکدیگر انداختند ولی بدان که احمد و بهمن، یکی در خارج و یکی در داخل روی تو را سفید کرده‌اند و هرجا که هستی اگر امکان بالیدن داری به این دو پسر ببال چون استحقاقش را دارند.

راستی عباس‌جان یک خبر خوش برایت دارم و آن این است که بهمن ازدواج کرد و این اتفاق باعث شده است که در ویرانه‌ای که بعد از رفتنت از بهمن به‌جا مانده بود بار دیگر گلی قشنگ روییده است و می‌دانم که این زیاد از هر بزرگ‌داشتی روح تو را شاد می‌کند.

بدرود دوست عزیز.
یادت هر لحظه با من است.»

خبر خوش بهمن فرمان آرا جهت عباس کیارستمی…

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه شرق

واژه های کلیدی: عباس کیارستمی | روزنامه | نقاشی | فرهنگ | شماره | ایران | آیدین | فرهنگ و هنر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz